Finałowe rozstrzygnięcia – niedzielny harmonogram

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców sobotnie mecze przyniosły sporo emocji sportowych, w pierwszym spotkaniu broniący złotego medalu Goleniów Cup z 2022 roku BKS BOSTIK ZGO Bielsko Biała podejmował Grupę Azoty Chemik Police. Set otwierający mecz stosunkowo łatwo padł łupem ekipy BKSu (25:16), policzanki postawiły się w kolejnej odsłonie wygrywając 25:23. W trzecim i czwarty必利勁
m secie górą były broniące tytuły zawodniczki ze śląska, wygrywając oba w stosunku 25:21. W szeregach drużyny z województwa zachodniopomorskiego zdecydowanie zabrakło AgnieszkI Korneluk, Moniki Fedusio i Martyny Łukasik, które przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

W drugim spotkaniu Energa MKS Kalisz walczyła z obecnymi brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski – Grot Budowlani Łódź. W zeszłym sezonie to łodzianki w bezpośrednich starciach lepsze były zarówno w lidze jak i pucharze Polski. W Goleniowie jednak to kaliszanki wiodły prym, mimo porażki w pierwszym secie do 16, kolejne trzy wygrały 25:19, 25:22, 25:23.

W niedzielę finałowe rozstrzygnięcia, najciekawsze rozpocznie się o godzinie 10:00: Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Energą MKS Kalisz, a stawką będzie 2 miejsce w turnieju. O 12:00 BKS BOSTIK ZGO Bielsko Biała stanie przed szansą wywalczenia kompletów zwycięstw, jednak po przeciwnej stronie coś do udowodnienia będzie miała ekipa Grot Budowlani Łódź, zapowiada się więc sporo sportowych emocji, na które serdecznie zapraszamy do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie przy ul. C.K. Norwida, wstęp wolny.

Oba niedzielne spotkania transmitowane będą na YouTube: klik.